Pomocník Perlan


22 Jul
22Jul

Perlan je extrémně savý, pohltí tekutiny až do desetinásobku vlastní hmotnosti. Je přitom mimořádně pevný a odolný. Můžete ho koupit ve zdravotnických potřebách i v lékárnách. Prodává se v různých provedeních, ve formě rolí či různě velkých čtverců, které nastříháte podle potřeby. 

Využití v domácnosti je pestřejší

Pokud chcete rychlého pomocníka na prach nebo drobné nečistoty, tak stačí namočit do čisté vody a otíráte. Pokud pokud chcete „sofistikovanější“ verzi, vyrobíte si snadno a velmi levně domácí vlhčené ubrousky. Do plastové dózy s víkem dejte trochu vody a pár kapek dětské olejíčku, do toho nastříhané kousky perlanu a je hotovo. 

Perlan můžete použít i jako separační vrstvu do látkových plenek, podložku na přebalovací pult, bryndáček nebo jinou ochranu oděvu. jedna z předností je, že ho můžete dokonce prát opakovaně v pračce jako kteroukoli jinou látku. Pokud chcete vyprat malé kousky, doporučujeme vložit je do síťky na praní jemného prádla, jinak by mohly ucpat přívod vody. Sušení probíhá jako u běžného prádla, důležité je jen rozprostřít ho do plné šířky.

Symbol čistoty je 100% ekologický

Perlan je netkaná textilie, kterou vyvinul v 70. letech minulého století tehdejší státní podnik Perla. Cílem bylo najít jednorázovou textilii, která by mohla nahradit látková prostěradla v nemocnicích a zdravotnických zařízeních. Měla být levná a odolná. To všechno perlan splňuje.

Netkané textilie v poslední době v našem životě stále více nahrazují klasické textilie ve všech odvětvích, kde se klade velký důraz na hygienickou nezávadnost a snadnou ekologickou likvidaci.

Hlavními přednostmi netkané textilie Pervin/Perlan jsou:

  • vysoká užitná hodnota
  • nízká cena
  • hygienická nezávadnost
  • příjemný omak
  • pevnost a odolnost proti oděru
  • mimořádná savost (cca 10-ti násobek vlastní hmotnosti)
  • rychlá průtočnost a vysoká čistota filtrovaného média
Komentáře
* E-mail nebude zveřejněn na internetových stránkách.