Výběr kočárku nepodceňujte


Velká korba se vyplatí

Čím větší je hluboká korba, tím lépe. Čím později namontujete sportovní korbu nebo začnete používat sporťák, tím také lépe. Ve sporťáku musí být dítě připoutané a nemá volnost pohybu. Pokud má dostatečně prostornou hlubokou korbu, může se vesele hýbat. A to nejen několikaměsíční mimčo, které může za jízdy zkoušet převalení na bříško, nebo pro ty starší pořídit bezpečné kšíry. Korba by měla být nejen dostatečně dlouhá, ale také široká.

Odpružení pro zdraví

Jízda v kočárku bez dostatečného pružení je stejná, jako jet v autě bez tlumičů. Otřesy mají navíc špatný vliv na páteř dítěte. Proto správné odpuržení vyzkoušejte v prodejně. Třeba při zkoušení si ho odbrzděte, zvedněte kočárek za rukojeť mírně do výšky a pusťte jej. Správně odpružený kočárek se ještě sám párkrát zkoupne, ty ostatní zůstanou stát hned po dopadu.

Hlavně nezmoknout

I přesto, že budete sledovat počasí při plánování procházky s kočárkem, tak je potřeba mít kočárek z nepromokavého materiálu. Pláštěnky jsou sice dobrý pomocník, ale díky nim dítě vidí z kočárku hůř a navíc má uvnitř horší vzduch k dýchání. A pokud lze váš kočárek „svléknout“ a vyprat, tak máte vyhráno. Jestli je váš kočárek z omyvatelného materiálu, je to také velký bonus. Čištění je poměrně náročné. 

Myslete na sebe

Počítejte také s tím, jak jste vy i partner vysocí. Není moc pohodlné ukládat novorozeně do kočárku, ke kterému se musíte hodně ohnout. Zvláště pro vás v šestinedělí. Ujasněte si priority. Budete s kočárkem jezdit na nákupy, nebo ho naopak chcete často skládat do auta? Záleží na tom, jak často cestujete, nebo jestli se budete muset tahat s kočárkem do třetího patra bez výtahu. Při výběru si zkuste představit všemožné situace a jak je budete schopna s tím či oním kočárkem zvládnout.

Důraz na vhled nebo design

Je jasné, že chceme dělat s kočárkem parádu. A dnes si můžete vybrat z nepřeberného množství od retro krásky po hypermoderní stroj. Přiznejme si ale, že tento aspekt je důležitý hlavně pro rodiče, nikoli pro dítě. Při výběru kočárku nás nejvíc na první pohled zaujme vzhled, neberte jej ale jako prioritu. Hlavní je pohodlí a zdraví dítěte. To ono v něm bude trávit svůj čas venku.